¨
www . HERMITphoto.cz

HERMITphoto.cz ....
Svámí Gyaneshwarpuri (* 1968) na fotografii.
Zveřejňuji tuto fotogalerii a své myšlenky v dobré víře že někomu poslouží. Nejsem však již středověký poustevník. Zveřejňuji ze stejných pohnutek jako například Chan-Šan, taiosticko - buddhistický poustevník kdesi na Ledovém útesu hor staré Číny, který své básně zaznamenával jen na listy stromů, na skály a lidem na obydlí. Avšak já již nepíši své filozofické a mystické napisy na skálu jako jsem činil kdysi v meditační jeskyni ve Slovenském ráji. Já mám nyní naštěstí internetovou doménu. Je přece již 21. století! Přesto říkám: "Klidně se snažte měnit svět, já sedím v tichém usebrání na útesu." (Chan-Šan, Básně z Ledové hory, 9. století po Kristu). Já, svámí Gyaneshwarpuri důvěřuji Paramhasovi na nirguně, ať je to kdokoli. Tento web dělám jako svoji karmajógu na principu bhakti. Zveřejněním této fotogalerie jsem se rozloučil se světským životem. Jsem mnichem a poustevník. Vezměte si zde co unesete... Dělám tyto webové stránky jen pro ty, kdo mají v srdci Lásku.
Translation:anglická vlajka
.............................................................................25.9.2023
Aktualizace Email Gbook Copyright gyaneshwarpuri.cz .Foto: Jiří Dressler 2021
Foto: Jiří Dressler 2021

Indický bhadžan Jógy v denním životě. Zpívá Swami Madhuram Puri z Nového Zélandu.

23.7.2021: Sannjás díkša. Střílky ášram. Video: Svámiji TV.

Vezměte prosím na vědomí, že tento web obsahuje pouze zlomek mých fotografií, neboť mnohé fotografie nepřečkaly dlouhou cestu časem. Pokud vás zajímá kompletní má dochovalá fotodokumentace, potom navštivte web gyaneshwarpuri.cz. Bohužel se nezachovalo mnoho fotografií s mojí osobou vzhledem k tomu, že jsem fotografoval a neprojevoval jsem zájem se nechat fotografovat, s vyjímkou nejnovějšího období (po roce 2005).

10 alb a 18 podalb: již 399 fotografií, zatím 0 videí a 5 sbírek básní:
1. album: Rané dětství 1968 - 1973.
Šťastné dětství. Sbírám bohužel motýly a brouky a později jsem ulovil dokonce i několik ryb v duchu lesní moudrosti Ernesta Thompsona Setona. Bohužel. První duchovní zkušenost s Pannou Marii a Ježíškem v Božím hrobu kostela v Troubsku.
2. album: Pozdní dětství 1974 - 1981.
První trampy s otcem Heligónem v osmi letech. Zájem o hrady a hradní zříceniny. 1 svaté přijímání. Četba první duchovní knihy antického stoického filozofa Epiktotése v deseti letech.
3. album: Mládí 1982 - 1995.
Studuji Bibli. První amatérský archeologický výzkum na Hradisku u Bosonoh ve 14 letech. První trampská osada v jeskyni Ř-22 Doupě Trampů v Hádeckém údolí v roce 1982. První speleologické výzkumy v jeskyni Ř-24 Slezákova díra, Malý lesík, Ponorný hrádek, Soví komín a další. Dvouletý nezávislý speleo-poustevnický život na srubu Ponor na Plošině Skalka. Světoznámý výzkum krypt chrámu Panny Marie ve Křtinách. Objev legendárních křtinských pomalovaných lebek.
4. album: Dospělý věk 1996 - 2021.
Tříletá meditace s mantrou v jeskyni ve Slovenském ráji, dále poustevnictví v kapli sv. Anny na Staré hoře v Krkonoších, v soutězce Chey v rumunských Karpatech, indickém Himaláji a samozřejmě Moravském krasu. Čtu indickou mystiku a filozofii. Védská studia s karmajógou v ášramu Jadan v Indii. Cvičím intenzivně jógu, medituji a 3 roky zachovávám maunu. Rozvinuté speleologické výzkumy v Moravském krasu jih a střed, například v Závrtu u Habrůveckých smrků a na Děravce.
5. album: Současnost mystika od 23.7.2021 až doteď.
Od vysvěcení do jógového řádu hinduistických svámí Mistrem jógy Višvaguruem paramhansem svámím Mahéšvaránandou v roce 2021 v Maháprabhudíp ášramu ve Střílkách. Usadil jsem se trvale v České republice a zřekl jsem se speleologických výzkumů ve prospěch duchovní Cesty k Bohu. Hlavní poustevna na tzv. Lesslově hoře nad Křtinami, dále meditační jeskyně například: U studánek u Březiny a Doupě Trampů a Adlerova jeskyně v Hádeckém údolí v jižní části Moravského krasu.
6. album: Lidé.
Josef Unger, Martin Oliva, Arnošt Hloušek, Tomáš Prnka, Jan Peňáz, Antonín Tůma, Inna Mateiciucová, Pavel Chaloupský, Milan Hnízdo a Anna Šenkyříková, má maminka.
7. album: Umění.
Jeskyně, historické podzemí, hory, příroda.
8. album: Nejdůležitější.
Mé vědecky nejvyznámnější fotografie.
9. album: Jiní autoři.
Na tomto webu též zveřejňuji některé fotografie ve vztahu ke mně od: Radim Paluš - Híra Puri, Jiří Dressler - Wolf, Zbyšek Macháček, Pavel Chaloupský, Ladislav Lahoda, Igor Zehl a další fotografové.
10. album: Video.
Poustevny: ve Slovenském ráji, Doupě Trampů a Lesslova hora.

Kdo jsem "já".
Jsem svámí Gyaneshwarpuri (čti Gjánešvárpuri), vysvěcený mnich - poustevník hinduistického náboženství a jógy. Mé duchovní jméno zní prý v překladu "Ten který poznal." Sannjás díkšu jsem obdržel dne 23.7.2021 v Maháprabhudíp ášramu ve Střílkách na jižní Moravě Milostí Jeho Svatosti Mistra jógy Višvaguru mahámandaléšvara paramhanse šrí svámího Mahéšvaránandy, ve věku 53 let. Mám právo používat duchovní titul svámí (pán sebe) a nosit oranžové roucho, šat indických jogínů a sádhuů. Získal jsem tím tuto nejvyšší Svámijiho iniciaci. Formálně patřím do řádu sannjasa šrí pančajati Mahá nirvání ankary s příslušností Óm šrí Alakhpuridži siddha pít parampará. Jako osamělý a mlčící poustevník nejsem učitelem jógy a nekáži hinduismus. Jsem kosmopolitního nad náboženského založení. Uznávám všechna světová náboženství, nejen hinduismus, ale i křesťanství, taoismus a buddhismus jakož i všechny ostatní náboženské systémy. Ignorovat by se neměl ani islám. Jsem český sádhu, který se zřekl rodinného života, aby se věnoval službě Bohu a duchovní Cestě. Jsem prvním hinduistickým mnichem vysvěceným v České republice (a v Evropě). Život sannjása vystihuje dobře moji pravou vnitřní přirozenost. S vědomím Mistra budu i nadále žít jako poustevník v České republice. číst vícVe focení navazuji na pana fotografa Bohdana Holomíčka z Krkonoš.
Ve fotografování se cítím být následovníkem mistra fotografa Bohdana Holomíčka z Krkonoš, který fotografoval Václava Havla již za časů Charty 77. Byl to on kdo znovu probudil můj zájem o fotografování. Pamatuji si jen, že tam na krkonošských hřebenech stále mačkal spoušť svého oprýskaného Nikonu z čehož vznikly prvotřídní ostré černobílé fotografie nás krkonošských horských cestářů. Ty nám mistr Holomíček věnoval. Fotografováním jsem si splnil malý sen, kterým je zachycování pomíjivých okamžiků, které však jednou mohou být velmi mystické. To Bohdan Holomíček věděl, proto za svůj život proexponoval údajně železniční vagón filmových svitků. Bohdan fotí z lásky. Fotí svět kolem sebe s oním zaujetím, které prozrazuje velkého umělce. Tu zálibu ve focení jsem zdědil po Bohdanu Holomíčkovi.

Chan-Šan

Epilog.
"Vypadal jako žebrák, byl zpustlý a vychrtlý a tomuto přesně odpovídalo každičké jeho slovo, každý výkřik. Při hlubším zamyšlení nad tím co říkal, jste však pochopili, že v těch slovech je skrytá Cesta, že jeho soudy jsou břitké a mají neskonalou hloubku. Nosil čapku z březové kůry a oblečený býval v cárech, na nohou jen obyčejné dřeváky, neboť když se svatý muž uchýlí do ústraní, snaží se i svým zevnějškem splynout s přírodou."

úvod k Chan-šanovým Básním z Ledové hory

Ganéša
pro Svámího Gyaneshwarpuri


Můj Mistr.
Mahéšvaránanda

Pokud je Vám tento web sympatický, vložte si požehnanou ikonku:
<a href="http://hermitphoto.cz"><img src="http://hermitphoto.cz/fotoarchiv/svate_obrazky/hermitphoto_cz_logo_250px.jpg" border="0" alt="" width="200" height="68"></a>
HermitPhoto.cz


© Svámí Gyaneshwarpuri Jak psát webZPĚT