¨
www . HERMITphoto.cz / 9. album: Jiní autoři.

HERMITphoto.cz
9. album: Jiní autoři.
Radim Paluš - Híra Puri
Bývalý kameraman České televize, dnes na volné noze, učitel jógy, pokročilý žák Paramhanse svámího Mahéšvaránandy. Fotografoval mojí sanjás díkšu v Maháprabhudíp ášramu ve Střílkách dne 23. července 2021.
Ladislav Lahoda - Laco
Speleolog v Českém krasu, zejména ve štolách Ameriky a taky na Chrustenické šachtě. Autor literárně zpracovaných pověstí o Hagenovi. Zakladatel a předseda speleologické skupiny CMA. Své fotografie zveřejňuje na svém webu www.podzemi.eu Seznámili jsme se v roce 1991 v podzemí chrámu Panny Marie ve Křtinách, kde jsem vedl výzkum.
Jiří Dressler - Wolf
bývalý skaut ze Křtin a tramp, dnes fotograf a soukromý výrobce zbraní, pokročilý v meditaci. V současné době spolu již nekamarádíme, protože se vyjadřoval negativně o mém Mistrovi.
Ing. Pavel Chaloupský Ph.D.
Předseda brněnského Speleoklubu ZO 6-12 České speleologické společnosti, bývalý student a dnes zaměstnanec Mendelovy univerzity v Brně, můj dobrý kamarád. Známe se od roku 2004 ze speleologického průzkumu jeskyně Ponorný hrádek na Plošině Skalka. Myslím si že jednou navštíví mého Mistra ve Střílkách. Ale musí si pospíšit.
Zbyšek Macháček
Velmi užitečný spolupracovník speleologických výzkumů v Moravském krasu. Mě pomáhal s průzkumem propasti Poustevníkova Děravka na Habrůvecké plošině. Dnes spolupracuje především s Milan Hnízdem, členem Plánivské skupiny. Dále mi pravidelně transformuje má vídea, zveřejněná i na tomto webu, která výborně ozvučuje a stříhá. Taky dokáže opravit počítače. Je to prostě velmi šikovný řemeslník. Výborně fotografuje. Zbyšek Macháček je neznámý fotograf Moravského krasu. Bohužel nemám jeho současnou fotografii.
Kamil Pokorný
zakladatel legendární badatelské společnosti Agartha, senzibil, psychotronik, proutkař, individuální člen České speleologické společnosti, v minulosti i lovec duchů a tantrik. Jeho údajné virgulářské okultní schopnosti mu nevěřím. Už jsme se proto rozešli. Autor mnoha webů, například i speleozahady.cz
Ing. Ota Šimíček
speleolog ZO ČSS 6-14 Suchý žleb, v mládí sestoupil do tehdejších nejhlubších jeskyní světa, spoluobjevitel prosťovité jeskyně Svážná studna v Lažáneckém žlebu a dalších jeskyní, zakladatel tradice Speleofóra a bývalý redaktor sborníku Speleofórum, dnes navíc i malíř obrazů !
Igor Zehl
Kdysi fotoreportér České tiskové kanceláře (ČTK), který mne navštívil v rámci své profese v Hlavní kryptě chrámu Panny Marie ve Křtinách v roce 1991. Osobně jsem ho nepoznal. Přitom vznikly tyto dnes již unikátní fotografie mne a Radovana Drtila, tehdejších hlavních badatelů křtinského podzemí. Na Googlu jsem zjistil, že Igor Zehl je pořád věrný fotografování (2023).
Anonymní fotografové


© Svámí GyaneshwarpuriZPĚT